×
Wybierz język
aktualności
dlaczego stop Turów

O Turowie

Zagrożenia

Przyszłość

Działaj

media
Piszą o nas
o nas
o nas
Nasze organizacje wspólnie przeciwdziałają rozbudowie odkrywkowej kopalni węgla brunatnego Turów w Polsce, dla dobra lokalnych społeczności, przyrody i klimatu. Wspieramy działania obywatelskie podejmowane przez społeczność międzynarodową na styku Czech, Niemiec i Polski. Dążymy do tego, aby zależna od węgla brunatnego Bogatynia weszła na ścieżkę transformacji energetycznej, gospodarczej i społecznej.
Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA
Od 1994 r. realizuje projekty ekologiczne i społeczne zgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju.Działania mają zasięg lokalny, krajowy i międzynarodowy.
Strona Stowarzyszenia
Fundacja "Rozwój TAK - Odkrywki NIE"
formalno-prawna reprezentacja Ogólnopolskiej Koalicji „RT-ON”, obywatelskiego ruchu na rzecz powstrzymania planów budowy nowych kopalni węgla brunatnego metodą odkrywkową oraz przeprowadzenia Polski z ery kopalnej do ery odnawialnej.
Strona Stowarzyszenia
Greenpeace
Od ponad 45 lat działamy na rzecz zmian systemowych w obszarze ochrony przyrody. Patrzymy na ręce politykom i biznesmenom. Interweniujemy tam, gdzie w imię krótkowzrocznych interesów dochodzi do niszczenia przyrody. Działamy, by ochronić klimat i najcenniejsze ekosystemy na Ziemi. Greenpeace to setki tysięcy osób na świecie, osób takich, jak Ty.
Strona Stowarzyszenia
Licencja Creative Commons Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe